مکاجو ، اپ تعمیر خودرو

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات یوزکار

الف ـ اصطلاحات

1 ـ اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است :

1.1 ـ شرکت: شرکت حامیان یوزکار ایرانیان با برند مکاجو

1.2 ـ استادکار : ارائه دهنده خدمات خودرو

1.3 ـ کاربر : مالک خودرو

1.4 ـ اپلیکیشن: نرم افزار مکاجو متعلق به شرکت یوزکار که به منظور استفاده از خدمات شرکت حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط قراردادی به کاربران و استادکاران اعطا می‌گردد.

1.5 ـ حساب کاربری: حسابی است که کاربر برای استفاده از خدمات در اپلیکیشن ایجاد کرده‌اند.

1.6 ـ اعتبار: مبلغی است که کاربر یا استادکار در حساب کاربری خود به منظور استفاده در اپلیکیشن دارند.

1.7 ـ اطلاعات: اطلاعاتی که توسط کاربر و استادکار در اختیار شرکت قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات اپلیکیشن در اختیار شرکت قرار می گیرد، مانند موقعیت مکانی ، تراکنش های مالی و غیره

1.8 ـ قوانین و مقررات : قوانین اپلیکیشن ، قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد اعم از قانون بیمه اجباری شخص ثالث، آئین نامه راهنمائی و رانندگی.

 

ب ـ شرایط استفاده از اپلیکیشن

1 ـ کاربران و استادکاران با ثبت نام در اپلیکیشن و همچنین با هر بار استفاده از خدمات می‌پذیرند که قوانین و مقررات را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن را پذیرفته‌اند.             این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفادۀ از اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات است.

2 ـ برای استفاده از خدمات اپلیکیشن لازم است که کاربر یا استادکار اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در اپلیکیشن کنند. برای استفاده از خدمات اپلیکیشن کاربر و استادکار باید نام، نام خانوادگی ، شماره همراه خود ، موقعیت مکانی و مشخصات خودرو را در اپلیکیشن  ثبت کرده و هرگونه تغییر را به شرکت اطلاع رسانی کند.

3 ـ مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن یا سایر خدمات مربوط به شرکت انجام می‌شود به عهدۀ کاربران و استادکاران است. کاربران و استادکاران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند.

4 ـ مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ استفاده کنندگان از اپلیکیشن است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، صاحب حساب موظف است سریعا موضوع را به اطلاع شرکت برساند. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

5 ـ کاربران و استادکاران می‌پذیرد اعتباری که شرکت در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی ، قرعه کشی ها و سایر روش های مشابه در اختیار آنان قرار می‌دهند فقط برای استفاده از خدمات اپلیکیشن است و امکان دریافت این وجه را جز در موارد اعلامی توسط شرکت به صورت نقد نخواهند داشت.

6 ـ مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات اپلیکیشن به عهدۀ کاربران و استادکاران خواهد بود.

7 ـ کاربران و استادکاران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزار شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.همچنین مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات اپلیکشن و شرکت را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. ضمنا حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing) مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی را اجرا کنند.

 

 

پ ـ مسئولیت شرکت

1 ـ شرکت متعهد است با ایجاد مرکز تماس تلفنی پشتیبانی تلاش خود را جهت رضایت کاربران و استادکاران و رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات اپلیکیشن  انجام دهد.

2 ـ شرکت تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی نخواهد داد.

3 ـ تمامی اطلاعات کاربران و استادکاران نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، شرکت مکلف به ارائۀ اطلاعات به مراجع مذکور می‌باشد.

4 ـ اگر کاربر و استادکاران که در اپلیکیشن  ثبت نام کرده‌اند خارج از اپلیکیشن با یکدیگر بر هر موضوعی توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

5 ـ ارائه خدمات به کاربران و استادکاران به صورت تماما اتوماتیک و سیستمی و یا به درخواست کاربران می باشد لذا شرکت در ارائه خدمات بیشتر به استادکار خاص ، هیچگونه مسئولیتی ندارد.ت ـ مسئولیت کاربران و استادکاران

1 ـ مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران و استادکاران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران و استادکاران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت.

2 ـ هر گونه اقدامی از سوی کاربران و استادکاران که از نظر شرکت منجر به اخلال در عملکرد اپلیکیشن ، خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد. شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب مذکور را مسدود کند و در صورت نیاز، اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

3 ـ مسئولیت تعمیر ، نگهداری (سرقت ، آسیب ، جابه جایی و ...) وسیله نقلیه در زمان تعمیر و پس از اتمام تعمیر چه حضوری و چه سیار برعهده استادکار و در نهایت بر عهده کاربر می باشد و هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

4 ـ در صورت استفاده از قطعات نامناسب ، تعمیر نادرست و عدم ارائه گارانتی توسط استادکار هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

5 ـ استادکار موظف است کلیه خدمات انجام شده برای کاربر را با ریز جزئیات در اپلیکیشن برای کاربر فاکتور کند و به تایید برساند.

6 ـ استادکار باید تا پایان سال 98 شمسی نرخ دستمزدهای خود را بالاتر از نرخ دستمزد مصوب اتحادیه بهبهان تنظیم نکند.

7 ـ کاربر این حق را دارد طبق جزئیات فاکتور ارائه شده توسط استادکار از جمله هزینه و نوع خدمات از اتاق اصناف یا اتحادیه مربوطه پیگیری کند و استادکار را بازخواست کند.

8 ـ کاربر می تواند پس از دریافت خدمات نظر خود را در اپلیکیشن نسبت به استادکار ثبت کند.